IPTV Server Nedir? IPTV Server Hangi Durumlarda Kullanılır?

İPTV: Son yıllarda yaygınlaşan internet üzerinden televizyon izleme, normal TV alışkanlığının değişmesine ve farklı bir boyuta taşınmasına neden olmuştur. Kullanıcılar, takip ettiği kanalları ve programları aktif bir şekilde izlemeye başlamıştır. Aynı zamanda internet çağının etkisi, eski tarz yayıncılığı ortadan kalkması ve insanların televizyon kanallarına hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamıştır. İPTV server yeni yayıncılık dünyasının konumlanmış ve kullanıcılar fırsatlar getirmektedir.

İPTV, gerçek anlamda diğer yayıncılık yöntemlerinden çok farklıdır. Özellikle en önemli araçlardan birisi olan ‘İçerik’ ^              İPTV ‘nin temelini oluşturmaktadır. İPTV kullanılarak yapılan içerik sağlayıcılar, yayıncılar ve reklamcılar için gerekli olan doğrudan besleme mümkün hale getirilmiştir.

Kullanıcıların beğeni ve ihtiyaçları tahmin edilmesi bir yanan, doğrudan ölçerek ve nesnel yargılardan yararlanarak tasarlanan İPTV, yayıncılık alanında devrimsel bir değişim ve gelişim sağlamıştır. İPTV’ nin teknolojik özellikleri ise, birçok içerik kategorilerine göre yapılandırabilen sınırsız kanal kapasitesine sahip olmasıdır. Aynı zamanda yüksek görüntü kalitesine ve yüksek çözünürlüğe yanında görüntülerin izleyiciye ulaşması için en uygun alternatiflerden biri olması, cihazın içinde bulunan arşivlerdeki seçenekler arasında dilediğiniz film, dizi müzik veya spor yayının seçilebilmesi ve yayını kontrol etme özeliğidir. İPTV sayesinde kaçırdığınız dizileri kayıt edebilir ve daha sonra tekrar izleyebilirsiniz.

Kayıt etme özelliği birden çok dizi veya film için geçerlidir. Hafıza derdi olmadan İPTV kayıt etme özelliğini istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Sistem, tüm yayıncılık hayatının olmazsa olmaz sorunlarının çözümü için tasarlanmıştır.

Geçmişe yönelik programların izlenmesi, yayının kapsama alanında olan tüm içeriklerin kullanımı sağlanabilmesi ve bölgesel olarak özgünleştirmesi gibi birçok özelliği bulunan iptv nin diğer bir özelliği ise, anında alış veriş, oyun gibi internet üzerinde kullanılan tüm interaktif fonksiyonların kullanılması sağlar. Ses ve takibi E-posta gibi hizmetleri bir arada sunan İPTV, taşınabilir özelliğini de sahiptir. İstediğiniz mekanlarda kullanabilir ve şebeke tanımlı kişisel görüntü kaydı alabilirsiniz.